top of page

Створення контенту: шлях клієнта

Всі клієнти йдуть певним шляхом до покупки — цей шлях включає етапи усвідомлення (awareness), обдумування (consideration) та рішення (decision). Та кожен з них знаходиться в різній частині цього шляху. Тому після розуміння чому ви створюєте контент та для кого, важливо зрозуміти який контент краще використовувати на кожному етапі шляху клієнта.

Етапи шляху

Працюючи над контентом для кожного етапу customer journey, потрібно переконатися, що жоден відвідувач не залишиться без потрібного повідомлення чи інформації. Кожен, хто побачить рекламу в Google, відвідає сторінку в Facebook або зайде на ваш сайт, має відчувати, що він отримує для себе корисну інформацію, що відповідає його потребам.


Так, контент на початку воронки (top-of-funnel) або етапі усвідомлення (awareness) повинен давати відповіді на ключові запитання та демонструвати ваше лідерство. Контент у середині воронки (middle-of-funnel) або етапі обдумування (consideration) має допомогти порівняти ваш продукт / послугу з пропозиціями конкурентів або альтернатив. Контент у нижній частині воронки (bottom-of-funnel) буде більш детальним і зосередженим на полегшенні рішення про покупку.


Формати контенту

Залежно від етапу шляху клієнта змінюються і формати контенту. Клієнт на етапі усвідомлення навряд захоче дивитися ваше гарне демо, та залюбки погляне на короткий чек-лист або статтю в блозі, щоб краще зрозуміти свою проблему. На етапі рішення клієнту точно не потрібно знати про всі можливі варіанти розв'язання його проблеми, тут йому потрібна ваша консультація або демо, які запевнять, що ваш продукт / послуга є ідеальним вибором для нього.


Наші контент-креатори склали свій топ форматів контенту для кожного етапу на шляху клієнта:


Усвідомлення

Стаття в блозі, чек-лист, темплейти, how-to, список порад, інфографіка, e-book, гра, тест.


Обдумування

Whitepaper, кейс, подкаст, вебінар, матриця порівняння, how it works.


Рішення

Демо, безкоштовна пробна версія, продуктовий гайд, консультація, презентація, промокод.


69 переглядів

Comments


bottom of page