top of page

Інтерв'ю з креаторами | Комунікаційниця Марія

Оновлено: 6 вер. 2022 р.

Резидентка платформи Марія – універсальний контент креатор. Може створити як стратегію просування бренду з креативними ідеями на 360 градусів, так і слоган з віжуалом. Для одних клієнтів вона розробляє комунікаційні стратегії та концепції брендів. Для інших – створює тексти та дизайн для соцмедіа. З третіми проводить консультації та брейнсторми. В інтерв'ю розповідає про свій досвід роботи з контентом та клієнтами платформи.

Розкажи про себе та свій професійний бекграунд. Як давно займаєшся маркетингом та контентом?

Я працюю в рекламній сфері десь із 2015. Кілька років я була акаунт менеджером у креативному рекламному агентстві. Але завжди хотіла створювати ідеї, і взагалі – впливати на процес чимось, що народиться саме в моїй голові, а не в чиїйсь.


Я вела класні проєкти в агенції, а потім пішла розвивати та просувати гастробар у Києві, який відкрили мої друзі. Ось там мої ідеї й почали жити.


Якось так вийшло, що дуже багато робила сама: створювала стратегії, вела SMM, навчилася дизайну, робила івенти, відкрила копірайтерські навички, спілкувалася з медіа, проводила зйомки, створювала контент і займалася піаром. У результаті за кілька років стала директором з маркетингу та комунікацій мережі. Паралельно брала окремі проєкти на маркетингові завдання та SMM.


З початку пандемії – я працюю сама, веду своїх клієнтів та продаю себе сама. І продаю свої ідеї. Комусь пишу комунікаційні стратегії, розробляю концепції та запускаю бренди.

Для когось я виключно контент мейкер, де я пишу тексти та роблю дизайн. Також проводжу консультації, де ми з клієнтом у режимі реального часу створюємо стратегію, штормимо ідеї та прокладаємо шлях. Люблю цей формат.


Мені дуже подобається мій досвід. Обожнюю його. Універсальність – дуже рятує. Дозволяє брати проєкти на різні скіли. Я можу як створити стратегію просування з креативними ідеями на 360 градусів, так і неймінг з логотипом розробити. При цьому розумію процеси з кожного боку, що дає змогу бачити проєкт цілісно. І це кайф.


А ще я маю чит код, який я іноді використовую. Мій чоловік – теж рекламник і дуже крутий. І коли мені потрібен ще один мозок, щоб поштормити – у мене цей мозок є)На чому фокусуєшся у роботі?

На комфорті. Мені дуже подобається, що можливість брати різні проєкти сильно рятує від вигоряння. Від будь-якої діяльності ми втомлюємося рано чи пізно. А я маю можливість жонглювати. Наприклад, весь минулий рік я писала стратегії та продавала ідеї. Бігала по зустрічах. Презентація за презентацією. Потім узяла клієнта на SMM. Потім з'явилися проєкти на тексти та дизайн. І коли є такий баланс – нейрони завжди в тонусі)


Але головне дня мене – не робити це все з одним клієнтом. Тому що бути самою собі підрядником, коли завдання зовсім різні – це дуже стресово. Та й неправильно)


Які цілі ставлять перед тобою клієнти?

Найчастіше мої клієнти мають пристрасне бажання рухатися вперед, але їм бракує ідей – як. І найголовніше моє завдання – це зрозуміти, як класно донести головні цінності та корисності бренду. Зрозуміти, як про це можна розповісти, через який контент і кому. Головне, завжди знати, кому)


Як контент впливає досягнення цих цілей?

Іноді закохати людину у бренд можна просто однією фотографією. Одним коротким тік-током. Або одним інсайтом, який бренд напише у себе в пості. І якщо контент створювати класно, продумано, регулярно в різних точках контакту – можна підвищити шанси, що це кохання станеться швидше.


І для мене, контент – цей унікальний спосіб бренду спілкуватися зі своєю публікою.

Бренд – це особистість. І щоб щось продати чи донести – треба не лінуватися якісно знайомитись із людьми. Розповісти про свої цінності, звички. Розкрити корисність. Розповісти про свою історію та характер. Стати другом, який розуміє тебе, може викликати емоцію, чимось допомогти, підтримати чи розсмішити.


Ми ж зустрічі з новою людиною не починаємо зі слів "Привіт, я – Маша, купи у мене що-небудь"! Ми знайомимося, будуємо довірчі стосунки, а потім все саме органічно відбувається. Отже, контент не можна знецінювати, це чудова мова спілкування. Потрібно просто поставити мову.


З якими викликами в роботі з клієнтами найчастіше стикаєшся?

Найголовніший виклик для мене – робити те, що ніколи не робила. Тому що перша реакція – ні, ми такого не пробували. А коли розбираєшся, робиш – і виходить круто – ось тоді це вау. Так, наприклад, було з консультаціями. Рада, що взялася за такий формат.


І ще один професійний виклик – створити щось, що не тільки тобі особисто сподобається, а й вирішить клієнтське завдання. І ці виклики завжди люблю приймати.Як зазвичай шукаєш клієнтів?

Якщо мені потрібен клієнт – я можу моніторити соцмережі колег і сама писати, якщо побачу те, що мене зацікавить. Або просто писати комусь, хто знає когось, хто може щось знати. За такою випадковістю написала незнайомій дівчині відповідь на сторі – написала їй комунікаційну стратегію і потім по ланцюжку та рекомендаціям від цього клієнта отримала ще 5 дуже цікавих для мене замовлень.


Другий спосіб, звичайно, мій улюблений. Чекати, доки клієнти самі знайдуть) Зараз найчастіше саме так і виходить. Мені пишуть знайомі, яким потрібно зробити те, що я вмію, і так теж зав'язується співпраця.


Зараз активно веду блог в Інстаграмі, де теж можна зі мною зв'язатися. Там я іноді показую, що роблю і як із цим справляюся. Люди пишуть у дірект, запитують, і там теж народжуються замовлення на роботу чи консультації.

Але коли я тільки починала працювати сама не маючи роботодавця – мене дуже підштовхнув Taker | Maker. І перші проєкти мене знайшли саме там. Здається, я написала Юлі, що шукаю проєкти) Після чого потрапила на платформу, і Юля періодично писала, якщо було щось для мене. Величезна подяка за той поштовх!


За якими критеріями шукаєш клієнта, проєкти? Скільки часу йде на пошук та прийняття рішення?

Напевно, найважливіший критерій для мене – порядність. Якщо клієнт чесний, класний та справжній і цінує працю – працювати у задоволення. І на взаємному фані. А рішення приймається вже після першого спілкування-знайомства, коли розумієш "твоя" ця людина чи ні.


Бонусний критерій, який є не у всіх, – це справді класна місія, яку бізнес клієнта собі задумав. Коли є глибина якась бексторі, задум. А не так. І тоді ще сильніше хочеться створити ідею, яка зайде в кімнату.


Які проєкти точно не розглядатимеш?

Які без передоплати) Є, звісно, ​​ті, з ким я працюю за післяоплати, але це швидше за дуже цінною рекомендацією, що все буде гаразд. Але з початку пандемії я попадала на непорядних клієнтів, які знецінювали працю і відмовлялися платити. Деякі цього так і не зробили. Тому для мене ці ситуації стали уроками і я тепер взагалі не хвилююся, а чи писати мені про передоплату. Писати! Це нормально. І потрібно)


Що важливо в роботі з клієнтом, над проєктом?

  • Межі

  • Конструктивний фідбек

  • Відчуття, що ви з клієнтом – це одна команда та робите проєкт разом.

  • І добре, коли клієнт розумний та розуміє процеси проєкту.Що привело тебе на платформу? Як дізналася?

Я знаю Юлю через спільних знайомих у рекламі. Ми давно дружимо на ФБ. І коли мені дуже потрібна була робота – Юля була перша, кому я написала.


Які бар'єри були? Чому вирішила спробувати?

Був бар'єр – портфоліо. Я його ніколи не збирала, хвилювалася, що я недостатньо якась там. Вирішила спробувати, бо прочитала книгу "Правило 5 секунд". Це техніка, яка на азарті допомагає зробити щось, що хочеться, але лячно. Ти просто говориш 5-4-3-2-1 і пишеш) Юля відповіла, задала купу запитань, з яких без портфоліо став зрозумілим мій досвід та скіли. І почала спрямовувати проєкти до мене.


Поділися, будь ласка, ще своїм досвідом роботи із платформою та її клієнтами?

Мені дуже подобається цей проєкт, він реально допомагає всім знайти всіх. Дуже зручно, зі змістом та вигодою для кожної сторони проєкту. Завжди у розмові з іншими креаторами розповідаю про нього.


Були різні) Є ті, з ким працюємо досі, є проєкти, які зробили – забули. Були бездоганні портрети клієнта. А були ті, з ким комунікація не складалася. Але. У всіх випадках платформа – це той посередник, який допомагає вирішити все. Це дуже комфортно, що маючи різних клієнтів – твій контакт на етапі старту – це завжди Taker | Maker, з яким ти вже добре знайомий.


Чи виправдала платформа твої очікування?

Навіть перевищила)


Що тобі найбільше подобається у платформі?

Найбільше мені подобається, що креатори на платформі точно пройшли якийсь суперважливий відбір, якому можна довіритися. Я дуже хочу запустити власний проєкт і звернутися на Taker | Maker вже як клієнт)


Що варто покращити?

Мені дуже хочеться побачити те, як бренд Taker | Maker розвивається, його бекстейдж) Як Taker | Maker шукає креаторів? Які в нього цінності та чому взагалі він виник? Це дуже цікаво. Створити аккаунти в соцмережах, створювати контент для просування, знімати інтерв'ю, робити спецпроєкти)Поради клієнтам з пошуку/вибору креатора: як знайти того, хто точно зробить роботу, як потрібно?

Знайти на платформі 5 різних креаторів та зателефонувати їм. І на цих зустрічах – спілкуватися у відриту. Обом сторонам. Озвучувати очікування та ключові точки, ставити один одному запитання. Наче Креатор і Клієнт – вже команда. Чують – коли кажуть, не чують – коли не кажуть.


Поради креаторам: як стати креатором, з яким завжди хочеться працювати?

Теж саме) Запитувати, досліджувати, чути. Бути відповідальним і не підводити. Полегшувати життя клієнтам та дивувати) Бути в команді)

320 переглядів

Останні пости

Дивитися всі

Komentar


bottom of page