top of page

How-To: як бізнесам використовувати відео контент у маркетингу

Популярність цифрового відеоконтенту беззаперечна. Facebook, YouTube, Instagram та TikTok, всі вони, які великою мірою базуються на відео, перебувають у топах соцмедіа. Для багатьох молодих аудиторій ці платформи, разом із безліччю стрімінгових сервісів, витісняють всі інші як їх основне джерело розваг, новин, пошуку. Так само, зростає використання відео у маркетингу, і багато маркетологів вважають відео бажаним для залучення своєї цільової аудиторії. Розповідаємо, як бізнесам збільшити користь від відео у своєму маркетингу.


Як бізнесам збільшити залучення своєї цільової аудиторії та продажі, додавши відео контент до свого маркетингу.

Тож, чому відео?

Перш ніж ми розглянемо, який тип відеоконтенту власники бізнесу можуть розглядати для створення, розглянемо, чому відео стало таким важливим інструментом маркетингу для багатьох.


 • Відео є високовізуальним за своєю природою та його легко споживати, що робить його привабливим і цікавим форматом контенту. 

 • Воно легко поширюється через соціальні медіа та інші канали, тим самим збільшує охоплення маркетингового повідомлення. 

 • У наші дні створювати відеоконтент вже досить просто. Хоча для деяких конкретних типів відео вам може знадобитися сценарій – про що ми також поговоримо нижче – створення ефективного повідомлення може бути таким простим, як увімкнення камери на вашому телефоні.

 • Відео легко може бути розповсюджене по різних платформах та вбудоване в інший контент на сайті та блозі, для підвищення його привабливості. 

 • Відеоконтент може відбудовувати вас від конкурентів. Оскільки багато власників малих бізнесів повільно або небажано впроваджують відеомаркетинг, це відкриває можливість виділитися для тих, хто це робить.

 • Відео, особливо контент на YouTube, все більше з'являється в органічних результатів пошуку Google, що не дивно, враховуючи, що Google володіє YouTube. Крім того, сам YouTube є пошуковою системою, в межах якої щоденно мільйони користувачів проводять пошуки. Відео можна і треба оптимізувати для відображення в пошуку.

 • Відеоконтент є автентичним і дозволяє власникам бізнесу продемонструвати свою експертність, що є важливими факторами в E-E-A-T (Expertise, Experience, Authoritativeness, Trustworthiness) від Google, значущого визначника органічної видимості в пошуку. 

 • Відео додає неймовірну цінність на багатьох рівнях для тих, хто готовий досліджувати та експериментувати.


Тепер, як саме використовувати?

Чітко встановивши важливість відео у маркетинговому міксі, питання, яке виникає у багатьох, це: "Який тип відео варто створювати?" Відповідь на це питання залежить від кількох факторів, як і всі маркетингові рішення, включаючи тип бізнесу та послуги/продукти, які ви пропонуєте, цільову аудиторію, бюджет та вашу уяву. 


Те, що вже не має становити проблему, – це відносна якість відео. Минулі ті часи, коли до відео обов'язково треба було залучати режисера, продакшн та полірувати до блиску. Для багатьох, особливо молодої аудиторії, відео з малим бюджетом та відзняті з руки вважаються більш автентичними та реальними – оскільки вони часто ними і є. Не бійтеся просто почати знімати та представляти вашій аудиторії ваш бізнес та продукти чи послуги, які ви пропонуєте. Це чудовий перший крок.


Нижче наведено кілька типів відео, які можуть підходити для вашого бізнесу та ваших клієнтів.


Огляди послуг або продуктів

Будь-який бізнес, який надає послуги або продає продукцію, може використовувати відео для виокремлення та опису своїх унікальних пропозицій.


Наприклад, ландшафтний дизайнер може створювати відео-прогулянки по газонах, садах чи патіо, над якими він працював, тоді як власник медичного спа може показати, як працює найновіший та найкращий засіб для підтяжки шкіри.


Участь клієнтів у таких відео для надання ними автентичних відгуків може допомогти встановити довіру з вашою аудиторією та сприяти поширенню вашого контенту через соціальні мережі та інші канали.


Промо-відео

Реклама бренду природньо підходить для відеоконтенту. Багато місцевих власників бізнесу знайомі з запуском телевізійної або радійної реклами, та діджитал відеоплатформи відкрили двері для нескінченних можливостей. 


Розважайтеся та створюйте свої власні рекламні ролики, знову залучаючи клієнтів, персонал або відповідних партнерів з бізнесу. Використовуйте вашу уяву, щоб створювати цікаві рекламні промо-ролики для ваших послуг, продуктів або особливих подій.


Відгуки клієнтів

Один з найпотужніших типів відеоконтенту, який ви можете створити або отримати, – це відгук клієнта. Це форма контенту, згенерованого користувачами (UGC), який є надзвичайно популярним у соціальних медіа. Позитивний відгук клієнта – це свідоцтво схвалення вашої діяльності та вашого бізнесу.


Ефект онлайн-відгуків для бізнесів вже добре відомий, але отримання, публікація та поширення автентичних відеовідгуків підіймає до вас довіру на новий рівень. Люди люблять покупати у бізнесів, яким вони довіряють, і багато хто розраховує на відгуки та рекомендації як доказ.


Відео "як зробити"

Деякі бізнеси надають послуги, які добре підходять для створення корисних відео у форматі "how to".


Наприклад, компанія з сантехнічними послугами може створити та поділитися відео на своєму веб-сайті або в соціальних мережах про те, як запобігти засміченню або замерзанню труб. Потім, коли ці труби дійсно засмітяться або замерзнуть, вони будуть в голові у їхніх глядачів і всього за один клік або дзвінок у компанію. Також Відео "how to" мають додаткову перевагу демонстрації експертизи, яку так любить Google.


Питання-відповіді

Відео може бути чудовим засобом відповіді на найпоширеніші або найактуальніші запитання ваших клієнтів, і, за необхідності, містити короткі демо або інші візуальні матеріали для зрозумілості. До того ж записуючи відео, ви можете уникнути необхідності відповідати на те саме або схоже питання знову й знову.


Тут також ви можете розглянути залучення вашої аудиторії, дозволяючи їм ставити питання, на які ви або відповідні члени вашої команди надаєте відповіді.


Короткі відео з відповідями можна додати, щоб підвищити ефективність блоку Поширених запитань на вашому веб-сайті. Відповіді на поширені запитання, за визначенням, є стійким контентом, спрямованим на пошукову оптимізацію, що надає природне підвищення вашого авторитету у Google.


Відео "За лаштунками"

Популярність телевізійних шоу, у форматі "як це робиться", свідчить про те, що людям подобається мати можливість відкрити завісу, відвідати "за лаштунками" і побачити, як працюють певні процеси – особливо ті, що призводять до продукту чи послуги, які вони споживають. 


Ці відео схожі на огляд продукту або послуги, але можливо, глибше занурюються в деталі для тих клієнтів, які хочуть знати більше. Опишіть та продемонструйте техніку, продукт або процес, у якому ви спеціалізуєтеся або який є унікальним для вашого бізнесу. Це може відокремити вас від конкурентів як в онлайні, так і в офлайні.


Вебінари або записи живих подій

Бізнеси з професіональних послуг можуть будувати знання та впізнаваність бренду, а також відчуття та приналежність до спільноти, проводячи або спонсоруючи вебінари в прямому ефірі або події в реальному часі. Будь-хто, хто бере участь у цих подіях, буде зацікавлений у відео записі події для майбутнього використання. Ці записи можна природно розміщувати на веб-сайту та соцмережах.


Під час трансляції та подальшого поширення цих відео-подій через соціальні медіа, не забудьте включити унікальні хештеги, оскільки вони виконують кілька функцій: знання бренду/події, важливий ключ для пошуку та можливість включення ключових слів, пов'язаних з продуктом чи послугою, з метою пошукової оптимізації.


Оптимізація відео

Цифрові відео, як і будь-який інший контент, можуть бути оптимізовані для оптимальної органічної видимості в пошуку. Під час створення, публікації та поширення цих відео, не забудьте про наступне:


 • Включіть відповідні ключові слова у назву файлу відео, а потім у заголовок, опис та хештеги залежно від платформи, на якій відео розміщується або поширюється.

 • Додайте заклик до дії та посилання на відповідну сторінку продукту або послуги близько до верхньої частини опису відео на YouTube, де його можна легко побачити та натиснути.

 • Включіть заклики до дії та вбудовуйте посилання на відповідні сторінки продуктів, послуг та подій або на інші відповідні відео в відеороликах, розміщених на YouTube, Instagram Stories або інших платформах.


Щодо довжини відео: менше – це краще.


Відео, подібно до зображень, варті не менше тисячі слів, і ми всі знаємо, що сучасні споживачі, особливо молодь, мають обмежені спроможності уваги. Там, де це можливо, тривалість більшості відео повинна бути в діапазоні від однієї до трьох хвилин, і чим коротше, тим краще для забезпечення оптимальної взаємодії.


Проте, на платформах, таких як TikTok, нормальною практикою є відео тривалістю менш як 30 секунд, а YouTube тепер пропонує "Короткі відео", обмежені 60 секундами. Крім того, одним з факторів ранжування на YouTube є час залучення, тобто чи дивилися відео до кінця, тому ви зацікавлені, щоб ваші глядачі були повністю залучені від початку до кінця.


І... Знято!

Включення відео в стратегію діджитал маркетингу бізнесу — це не просто мода; це необхідність. Як було зазначено, доступність і переваги автентичності відео, створених на мобільному пристрої, дозволяють майже всім власникам бізнесу відносно швидко використовувати цей потужний засіб. 


Відеоконтент дозволяє підприємствам ефективніше просувати свої повідомлення, контактувати з місцевою аудиторією на особистому рівні та виділятися серед переповненого цифрового ландшафту.


Ваш перший крок, як і в будь-якій маркетинговій кампанії, повинен бути знайомством з вашою аудиторією, форматами відео та типами платформ, яким вони надають перевагу. Потім сміливо знімайте відео, оптимізуйте його для пошуку, поширюйте його онлайн та спостерігайте / аналізуйте, що працює, а що ні. 


Будучи творчими та автентичними, ви виділите себе і свій бізнес серед конкурентів. Тож хапайте свою камеру або смартфон, генеруйте креативні ідеї на мозкових штурмах з командою і дайте силі відео просунути ваш бізнес вперед. Можливо, вам пощастить, і ваш відео контент станете вірусними!

Comments


bottom of page