top of page

Кейс: маскот для Arzinger

Бриф: створити маскот (персонаж бренду) на ім’я Арцик переважно для внутрішньої аудиторії – співробітників та партнерів, який би з часом міг би також комунікувати й з зовнішньою аудиторією –  клієнтами, підписниками соцмереж.


Створити маскот (персонаж бренду) на ім’я Арцик переважно для внутрішньої аудиторії – співробітників та партнерів, який би з часом міг би також комунікувати й з зовнішньою аудиторією –  клієнтами, підписниками соцмереж.

Компанія: Arzinger – незалежна юридична компанія, яка входить у топ-10 найкращих компаній України у своїй індустрії.


Етап 1: піар-менеджерка Arzinger заповнила бриф на Taker | Maker, на основі якого ми підібрали ідеального виконавця для цієї задачі. На інтро дзвінку маркетинг команда Arzinger розповіла, чому з’явилась ідея зробити маскота і висловила припущення, що в його основі може бути стилізована літера А. 


Першим кроком арт-директор проєкту від Taker | Maker попросив команду Arzinger деталізувати бриф і відповісти на наступні запитання:


 1. Для кого ми робимо маскот? Хто буде з ним контактувати? 

 2. Що людина має відчути, коли побачить або буде взаємодіяти з персонажем? 

 3. Які задачі буде вирішувати маскот? Де ми плануємо його використовувати? 

 4. Яким ми бачимо його по характеру? 3-4 ключових риси.

 5. Якщо є референси існуючих персонажів, які подобаються, поділіться. 

 6. Якщо є ще думки чи побажання по обов’язкових деталях, які мають бути використані в образі маскота, поділіться.


Після дебрифінгу арт-директор взяв в роботу наступні тези команди Arzinger:


 1. При взаємодії з маскотом, аудиторія має відчути позитив, радість, задоволення, піднесення, легкість, приємну асоціацію з роботою. 

 2. Маскот буде залучений у двох напрямках комунікації з аудиторією: - інформативним: сповістити, розповісти, нагадати, показати, пояснити - розважальним: розвеселити, насмішити, покращити настрій поганого дня

 3. Основні матеріали використання: стікери, брендована та сувенірна продукція, віжуали для соціальних мережах. Також цього персонажа компанія планувала “оживити”, виготовивши м'яку іграшку. 

 4. За характером маскот мав бути: веселим, дружнім, з гарним почуттям гумору, впевнений у собі, харизматичний, але справедливий, з гострим розумом, гарно підвішеним язиком. Такий собі “душа компанії” та розумник. 

 5. Головні побажання: використовувати корпоративні кольори, гарно промальований та анімований з можливістю виготовити іграшку, дуже наближену до персонажа.


В результаті арт-директор запропонував 3 різні підходи. Після коментарів і декількох етапів ітерацій, команда зупинилась на Персонажі №2, від якого спочатку хотіли відмовитись через умовну схожість на персонажа іншого бренду. Проте арт-директор був готовий боротися за цей варіант.


При взаємодії з маскотом, аудиторія має відчути позитив, радість, задоволення, піднесення, легкість, приємну асоціацію з роботою. 

Аргументи на захист Персонажу №2


 1. По-перше, інший бренд знаходився на інший території, з якою ніяк не перетинався бізнес Arzinger. Тому тут арт-директор взагалі не бачив ніякого конфлікту. 

 2. По-друге, маскоти були зовсім різні. В іншого бренду була безлика істота без очей і обличчя. Арцик натомість мав обличчя і яскраві емоції. 

 3. По-третє, форма і колір. Знову були зовсім різні. Це колір компанії та літера А компанії. У іншого бренду матеріал, колір, форма – все було іншим. 


Враховуючи всі ці моменти, арт-директор і був готовий захищати Персонажа №2. На його думку, він не мав нічого спільно з персонажем іншого бренду, окрім того, що ці дві істоти пухнасті. Тому він переконав команду маркетингу його залишити, дати йому шанс взяти участь у виборі та обговоренні всіх варіантів та дати можливість СЕО компанії також побачити це варіант.


Етап 2: подальшим кроком була доробка персонажу з різними емоціями, позами та ситуаціями. Після дзвінку з командою маркетингу, арт-директор повернувся зі списком  можливих проявів емоцій і ситуацій

 • злий

 • святковий

 • тріумфальний переможець

 • сумний 

 • радісний

 • грайливий

 • наляканий

 • підозрілий

 • нейтральний з покер фейс

 • стомлений

 • в очікуванні

 • здивований 

 • скептичний


До цього списку команда маркетингу запропонувала додати Арцика, який займається спортом: 

 • бігає 

 • їздить на велосипеді

 • грає у волейбол 


Артдиректор також запропонував, що для підсилення окремих емоції можна використовувати додаткові атрибути для персонажа. Наприклад, святковий зі святковою шапочкою на голові чи переможець на п'єдесталі з кубком. В процесі роботи над емоціями Арцика також стало зрозуміло, що емоції "підозрілий" і "скептичний" виглядають дуже схоже і можуть використовуватися для комунікації обох емоцій, тому арт-директор додав ще одну емоцію – "сонний".


За основу для Арцика ми взяли форму літери А та кольори бренду. Ми вирішили зробити його пухнастим і харизматичним за емоціями, щоб він підсвідомо сприймався, як герой-антістрес.

Іван Б., арт-директор проєкту від Taker | Maker:

"За основу для Арцика ми взяли форму літери А та кольори бренду. Ми вирішили зробити його пухнастим і харизматичним за емоціями, щоб він підсвідомо сприймався, як герой-антістрес. Особливо у вигляді іграшки, яку можна погладити та пожмакати. Для підсилення різних емоційних проявів та ситуацій передбачили появу рук або відповідних об'єктів оточення. Арцик може проявлятися у внутрішніх комунікаціях, як помічник на сайті, у постах соцмереж, у вигляді телеграм або принт стікерів, як настільна іграшка". Зв'язатися з цим арт-директором і запросити на проєкт – пишіть Юлі Письменній, pysmenna@gmail.com 

118 переглядів

Comments


bottom of page