top of page

How-To: як підібрати ідеального SMM менеджера для вашого бізнесу

У сучасному цифровому світі, де конкуренція на ринку стає жорсткішою щохвилини, маркетинг в соцмережах є обов’язковим інструментом для залучення та утримання клієнтів. Особливо для власників малих і середніх підприємств, які мають обмежені ресурси, ефективне використання соціальних медіа може забезпечити значний ріст бізнесу. Проте, на певних етапах росту бізнесу брати SMM менеджера в команду може бути занадто витратно. Тому, для багатьох підприємців SMM фрілансери є розумним рішенням для досягнення необхідних результатів в цій сфері.


Як підібрати ідеального SMM менеджера для вашого бізнесу

Хто такий SMM менеджер?

Почнемо з загального визначення SMM менеджера. Це фахівець, який спеціалізується на маркетингу в соціальних мережах, отже, сммник, перш за все, маркетолог, який відповідає за розвиток комунікації компанії або бренду в соцмережах, створення і реалізацію стратегії та контент-плану з метою залучення цільової аудиторії та підвищення знання про компанію або бренд. Його робота також включає аналіз ефективності стратегій, кампаній, контенту та внесення коректив для досягнення максимальних результатів.


Що зазвичай входить в обов'язки SMM менеджера?

Основні хард скіли сммника включають розробку стратегії та контент-плану для соцмереж, створення та публікацію контенту, комунікацію з аудиторією та роботу з інфлюенсерами, планування і запуск таргетованої реклами, аналіз результатів та оптимізація стратегії, контент-плану, рекламної кампанії. Деталізований перелік навичок SMM менеджера може виглядати так:


 • Підбір найбільш релевантних платформ для бізнесу, бренду, компанії, продукту

 • Реєстрація на обраних платформах їхніх офіційних сторінок 

 • Підготовка стратегії присутності та просування у соцмережах

 • Робота над концепцією груп і спільнот

 • Створення контенту – текстів, віжуалів, фото, відео – самостійно або за участі вузьких спеціалістів: копірайтера, дизайнера, фотографа, відеомейкера

 • Впровадження різноманітних інструментів активації аудиторії: віральний контент, акції, конкурси, розіграші, квести, опитування

 • Планування, налаштування й аналіз таргетованої реклами

 • Реалізація колаборацій з брендами, інфлюенсерами, блогерами, лідерами думок

 • Комунікація з цільовою аудиторією: забезпечення зворотного зв'язку через відповіді на повідомлення та коментарі під постами, робота зі скаргами та негативними відгуками


Який спеціаліст з SMM потрібен вашому бізнесу?

SMM менеджерів можна розділити на дві основні групи: генералісти та спеціалісти.


Генералісти зазвичай мають широкий спектр навичок у всіх аспектах SMM, включаючи створення стратегій, текстів, візуалів, аналітику даних, взаємодію з аудиторією та запуск рекламних кампаній. Вони можуть ефективно працювати з різноманітними завданнями та забезпечувати повноцінну підтримку бренду або компанії у соціальних мережах. 


Спеціалісти, навпаки, спеціалізуються на конкретних напрямках або інструментах, таких як стратегія, аналітика, таргетинг, копірайтинг, відео або дизайн. Вони мають глибокі знання та експертизу у вибраних сферах, що дозволяє їм надавати фахову підтримку та досягати відмінних результатів у своїх напрямках.


Наразі, найбільшим попитом серед малого і середнього бізнесу користуються такі спеціалісти з SMM:


Контент-менеджер – найближча група до генераліста. ​​Відповідає за розробку стратегії просування бренду або компанії у соцмережах. Розробляє та впроваджує детальний контент-план для реалізації стратегії та забезпечує присутність компанії в соціальних мережах. Ще зазвичай він відповідає за створення голосу бренду (tone of voice), розробку впізнаваного візуального стилю, рубрик контенту. Він також регулярно наповнює соцмережі актуальним контентом відповідно затверджених стратегії та контент-плану.


Копірайтер – це фахівець зі створення текстів для соцмереж, на основі глибокого розуміння бренду, його позиціювання й аудиторії. Він розробляє і підтримує голос бренду, який через тексти розмовляє з аудиторією її ж мовою. 


Таргетолог – спеціаліст з налаштування таргетованої реклами в соцмережах. Він є відповідальним за перенесення цілей бізнесу у цілі рекламної кампанії, пошук, сегментування, створення аудиторії, підбір рекламних форматів та плейсментів, створення рекламних оголошень, тестування, бюджетування, аналітику та оптимізацію рекламних кампаній з метою досягнення найкращих результатів за оптимальні бюджет і термін.


Сторізмейкер – контент-креатор, який розуміє психологію аудиторії та вміє адаптувати історії бренду або компанії під її інтереси та потреби. Крім того, сторізмейкер активно взаємодіє з аудиторією, створюючи можливості для взаємодії та її залучення до діалогу. Сторізмейкер працює з відео та фото, створюючи з їхньою допомогою динамічний та захопливий контент для Stories та Reels. Він розуміє, як ефективно використовувати різноманітні функції, такі як фільтри, ефекти, опитування, питання, стікери, щоб зробити контент привабливим та цікавим для аудиторії.


Де шукати SMM менеджера?

Сммників можна знайти на різних онлайн платформах фрілансерів, таких як Upwork, Fiverr, Freelancer, The Dots та Taker | Maker, а також через рекомендації від колег або друзів. На таких веб-сервісах є великий вибір фахівців із різними рівнями досвіду та ціновими пропозиціями. Також можна розглядати кандидатів через спеціалізовані соціальні мережі, такі як LinkedIn, де добре представлені різноманітні професіонали з маркетингу та контенту. Тут можна знайти спеціалізовані групи та спільноти для розміщення вакансій та отримання рекомендацій.


Перевагою нашого веб-сервісу Taker | Maker є процес підбору і поєднання бізнесу і виконавців. На відміну від наших конкурентів, ми оцінюємо кожне портфоліо, і лише 10% креаторів отримують доступ до нашої мережі. Це креатори мідл і сініор рівня, найбільш якісні та надійні. 


До того ж наш вибір базується не лише на хард скілах і портфоліо спеціалістів, а й на їхніх софт скілах і рівні комунікації. Тому ми здатні допомогти нашим клієнтам визначити найбільш відповідні для їхнього бізнесу таланти, які точно вирішать їхні завдання з контенту.


Наш секретний соус – це глибокий аналіз брифу клієнта та подальше дослідження його галузі, бренду, аудиторії, конкуренції. Тому, працюючи над проєктом клієнта, наші креативні фрілансери перетворюються на його співробітників.


На відміну від наших конкурентів – фріланс бірж та спільнот фрілансерів – наші креативні таланти створюють якісніший контент, є більш надійними та клієнт орієнтованими. На відміну від наших конкурентів – рекламних агенцій – наші фрілансери надають послуги швидше, дешевше та більш персоналізовано.


Як оцінити рівень експертизи SMM менеджера?

Оцінити рівень експертизи сммника можна завдяки портфоліо з попередніми проєктами та прикладами робіт, результатами, висновками та рекомендаціями, а також відгуками їхніх клієнтів. Зверніть увагу на сертифікати або курси з SMM, досвід роботи в SMM та у вашій індустрії, перелік сервісів для створення і редагування контенту, збору й аналізу даних. Це допоможе вам отримати чітке уявлення про його навички, компетентність, досягнення, відповідність вашому бізнесу та завданням. 


Якщо портфоліо вам підходить, наступний крок – це зустріч або дзвінок, під час яких можна обговорити з SMM менеджером та порівняти ваші підходи до роботи та бачення присутності бренду в соцмережах, що дозволить з'ясувати його креативність, професійні навички та рівень комунікації. 


Ключові критерії, за якими ми у Taker | Maker відбираємо SMM менеджерів:

 • Портфоліо з прикладами у форматі було / стало або кейсами з описом задач, логіки розв'язання цих задач та результатами

 • Комерційні клієнти та їхні відгуки

 • Різноманітність навичок та потенціал до багатозадачності

 • Кількість індустрій, у яких є досвід

 • Актуальні сучасні інструменти

 • Загальна і спеціалізована освіта

 • Унікальна експертиза або досвід

 • Суперздатність, а саме, що сммник любить і вміє робити краще за інших

 • Швидка і професійна комунікація


На що ми у Taker | Maker звертаємо увагу, коли складаємо шорт-лист SMM менеджерів під конкретний бриф клієнта:

 • Досвід у галузі

 • Досвід зі схожими задачами

 • Кейси з результатами

 • Доступність на період проєкту

 • Відповідність бюджету та таймінгу проєкту

 • Готовність до дзвінка з замовником

 • Готовність до тестового завдання


Які важливі навички мають бути у SMM менеджера?

 • Аналітичне мислення для ефективного аналізу даних та розробки стратегії просування

 • Відмінні комунікативні здібності для ефективної взаємодії з аудиторією

 • Управління проєктами для планування та координації різноманітних SMM ініціатив

 • Креативність та здатність до швидкого реагування на зміни у вимогах аудиторії та трендах у соцмережах

 • Знання основ SEO та рекламних стратегій у соцмережах 

 • Знання основ реклами та копірайтингу

 • Технічна грамотність у роботі з соцмережами та знання їхніх інструментів

107 переглядів

Comments


bottom of page